Domácí sýry handmade!

Popelka, min. 120g

Neohodnoceno
135 Kč
Skladem (>5 ks)

Přebírání hrachu a třídění čočky od ní nečekejte! Tahle Popelka už svůj pantofel už našla a štráduje si to rovnou do vašeho paláce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popelka vznikla tak trochu ze srandy. V Itálii sýry běžně zrajou v dřevěným popelu. A to by v tom byl lucifer, abysme do toho pracky nestrčily. Vyškrábly jsme popel z kamen, obalily čerstvej kravskej sýr, a zkusily, co to udělá. Čekaly jsme pár týdnů a vyšla z toho nefalšovaná Popelka. Objednaly jsme sýrařskej popel, abyste nežvýkali místní lesy, a začaly jsme tento sýr vyrábět nepřetržitě. Při výrobě si užijeme lochec a občas vypadáme jako ta naše, nejen filmová, Popelka: "umouněná od popela, ale kominík to není jasný pane. Kdo je to? Zúza nebo Ani?"

Popelka je chuťově specifická. Věříme tomu, že se najde kdejakej kominík, kterýmu bude chutnat, ikdyž si nerad tahá práci domů.

Obsah: MLÍKO, syřidlo, sýrařskej popel, sůl, důkladná péče

Údržba: pokud si budete chtít schovat drobek na pak, je lepší ho fiknout do ledničky do 2-6°C. 

Trvanlivost: když budete mít velký oči a uloupíte si ho jen pro sebe, tak klidně donekonečna. Pokud se přece jen chcete rozdělit a vystačit si s kouskem, dáváme tomu pár dní, ať vám nevyschne jak cesta v létě. Ale to stejně nevydržíte!