Domácí sýry handmade!

Zraják 150g

Neohodnoceno
79 Kč
Skladem (>5 ks)

Smrdí, smrdí, toto smrdí! Anička vyrábí, Zúza zdrhá, páč to není pro žádný víly ani princezny (soráč Zúzo). Jinačovický mazací tvargle ovšem sakra stojí za bobříka odvahy nebo zlatýho bludišťáka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zraják je naprosto luxusní pro lidi, co milujou smradláky. Když tento mazací sýr nevypouští svoje tvarůžkový aróma, není ve své kůži. Ještě není připravenej na cestu do světa. Náš tvaroh je z nepasterizovanýho mlíka. Není hotovej přes noc. A Zraják právě z našeho tvarohu je. Dáváme do toho ještě mletou papriku, sůl a kmín. Jinak nic. Žádný syřidla, žádný kultury. Jen na něj občas mrkneme, promícháme, a dál necháme pracovat podle jeho hlemýždího tempa. Kdybyste žili před sto lety, pravidelně byste jedli zrovna tento sýr. 

Bílej povlak není na závadu, to je právě to nejlepší. Rozhodně ho neseškrabujte, teda jenom v případě, že ho chcete sníst!

Obsah: tvaroh, mletá paprika, sůl, kmín a čas. Nic víc.

Údržba: stejně jako všecky naše sýry, 2-6°C, jestli chcete, aby vám vydržel dýl. Pro naši vlastní potřebu ho necháváme v pokojové teplotě, aby se rozjel na maximum. Ale to je na vašich chuťových buňkách, co snesou.

Trvanlivost: stejně jako údržba, posychrovaných máme sedm dní. Pro naši vlastní potřebu ho necháváme i měsíc. Čím jetější, tím lepší. To je na každým.