Domácí sýry handmade!

Čerstvé kravské mléko 1l

40 Kč
Na dotaz

Co si budem, prostě nejlepší, nejpřirozenější forma plnotučnýho kravskýho mlíka. Žádný odstředěný UHT. Je to příroda, co kráva sežere, to nadojí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdo je u nás hlava mléčné sekce? Samozřejmě nejmladší, nejmenší a nejdrzejší jerseyka Tonča. Ta fakt jede ty bomby. Postav plot, přibouchni fošny, zamči na tři západy, obežeň to čínskou zdí, Tonča tě přechčije. Hned v závěsu je její ségra Annabel, která se potřebuje pořád opičit. A ty dvě starší, větší, člověk by řekl moudřejší, přece nezůstanou pozadu! Mládí zavelí vpřed a tak by se přece od starší Zuzanky a Elišky neočekávalo, že zůstanou zkoprnělý jen přihlížet! Jsou to krávy. Poslouchají, ale každá má své dny a tak se prostě občas stane, že si postaví hlavu a pětikilometrovou rychlostí si to štrádují, kam se jim zachce, no a teď zastav tunu. Vlastně rovnou čtyři. Je to jako s tou řepou: "Jde Tonča, připojí se Annabel, rozběhne se Zuzanka, Eliška a k nim se přifaří ještě osel Ferda. Zatáhnou....a táhnou.

Jedeme kolem statku, tvl krávy! Brzdi! Ber holiny! Za mnou, tam jsou! Bež zleva, jdu zprava! Hejá domů holky!!....

Jenže vony dobře ví co je dobrý. Když s něma nejdeš na pastvu ty a hned, jdou si samy. Najdou si ten švédskej stůl okolo a sežerou na co mají chuť, a to se pak na tom mlíku pozná, protože ony zrovna ví fakt nejlíp, co je dobrý, honí je mlsná a to je prostě neukecáš.

Obsah: víme, ne :-D

Údržba: 2-6°C

Trvanlivost: 3 dny cajk, pak se tvoří smetánka, stačí s ní zažbluňkat nahoru dolů