Domácí sýry handmade!

Kravská syrovátka 1l

30 Kč
Na dotaz

Nalijete ji na sebe, dobrý. Nalijete ji do sebe, ještě lepší. Vitamínová bomba, vedlejší produkt, kterýmu všechny mulťáky nesahají ani po kotníky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tuky na minimu, bílkoviny na maximu. 

A teď si dáme to wiki okénko: 

Syrovátka je mléčné sérum, které vzniká odstraněním kaseinu z mléka, kdy po sražení mléka vzniká tuhá složka kasein (v podstatě tvaroh) a tekutá složka – syrovátka, nazývaná též mléčné sérum. V minulosti byla likvidována jako odpad. Rostoucí ekologická zátěž byla jedním z důvodů snahy o její další využívání. Obsahuje vitamíny B1,B2, B3, B5, B6, B9, B12, H, C a E. Z minerálních látek to jsou hlavně hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík, zinek. Dále obsahuje bílkoviny a také laktózu. Někteří lidé mohou být alergičtí na některé složky (nesnášenlivost mléčného cukru –laktózy).

Obsah: je ještě něco potřeba dodat? :-D

Údržba: 2-6°C

Trvanlivost: 

I. fáze: mléčno-sladká tekutina, 1-3 dny

II. fáze: probouzí se a fermentuje, 3-5 dní

III. fáze: teď přichází její mlékárenský kimchi (5 a víc dní) - čím dýl leží, tím víc se jí daří, fermentuje a to vaše zdraví vystřelí až do vesmíru. Pijte dokud zvládáte.

IV. fáze: pokud už její chuť nezvládáte, šoupněte ji do mixéru se smůtýčkem nebo splácejte s jinými dobrotami, kde se používá voda/mléko, uvařte z ní polévku nebo nalejte do vany a nechte ji čarovat zvenčí.

Fantazii se meze nekladou! :-)